Slovenské predsedníctvo dopadlo presne tak, ako malo

Autor: Michal Hajtol | 23.11.2016 o 14:46 | Karma článku: 9,20 | Prečítané:  1238x

Bývalá zamestnankyňa Ministerstva zahraničných vecí verejne vystúpila, aby poukázala na machinácie okolo príprav nášho predsedníctva. Ľudia by mali svoju pozornosť od slovenského stromčeka v Bruseli upriamiť naspäť domov.

Mnohým to bolo podozrivé už na začiatku, keď sa spustili prípravy na prevzatie žezla, ktorým sme sa na polroka stali predsedajúcou krajinou Rady Európskej únie. Kým v ostatných štátoch boli otváracie slávnosti riešené tlačovými konferenciami, na Slovensku  sa zorganizovali hneď dva úvodné koncerty. Jeden bol určený pre VIP hostí v priestoroch starej budovy Slovenského národného divadla a ten druhý bol prístupný širokej verejnosti.

„Povedal takisto, že ju poslal pán premiér s tým, či by sme ju nevedeli nejako využiť,“ píše na blogu TIS bývalá zamestnankyňa MZV SR a členka prípravného výboru pre kultúrne akcie v rámci slovenského predsedníctva Zuzana Hlávková, ktorá v článku taktiež opisuje začiatky bývalej riaditeľky TV Markíza Zuzany Ťapákovej na odbore komunikácie a prezentácie sekretariátu predsedníctva.

Ešte pred vstupom Ťapákovej, ktorá mala podľa ministra Miroslava Lajčáka na prípravy iba dohliadať ako mediálny radca, sa veci konali v okruhu malého šesť členného tímu (po septembri 2015 bol tím už desať členný). Organizácia koncertu nabrala rýchly spád, pretože všetko sa muselo stihnúť ešte pred voľbami. Malé, komorné podujatia, ktoré mali naše predsedníctvo otvoriť, sa zmenili na veľké a komerčné podujatia. Záštitu nad slávnostným večerom prebrala agentúra Evka, ktorá organizovala napríklad aj snem Smeru v Nitre. Tá mala podľa viacerých zdrojov už vopred ušité podmienky na mieru. Transparentne nevyzerá ani akým spôsobom vedenie SND poskytlo priestory MZV SR, keďže sa v zmluve uvádza, že divadlo bolo prenajaté na komerčné účely. Pripomeňme, že išlo o otvárací ceremoniál štátnej inštitúcie, ktorá má nárok na prenájom takýchto priestorov zadarmo. Spomínaný koncert pre verejnosť organizovala agentúra Viva Musica!, ktorá takisto bola vybratá ešte pred schválením rozpočtu na danú akciu.

Slovenské predsedníctvo malo našu krajinu spopularizovať a občanom Slovenskej republiky pripomenúť, že sme súčasťou ešte väčšieho celku. Dopadlo to však presne na slovenský spôsob. Boli to narýchlo zorganizované podujatia, kde v hľadisku museli povinne sedieť zamestnanci ministerstiev, aby priestory pre hostí nevyzerali prázdno, keďže pozvánky sa posielali na poslednú chvíľu a mnohí to museli odvolať. Ďalej tu boli ľudia, ktorí vytvárali čo najdrahšie podujatia, kde ceny boli zámerne navýšené o niekoľko desiatok tisíc eur.

Predstavitelia vlády tak opäť raz ukázali, že v čase, keď nás Európa ešte viac vníma vytvárame o našej krajine väčší, zlý obraz.

Ťažko hľadať na tejto veci pozitíva, no jedno sa určite dá nájsť, pretože je tu osoba, ktorá znamená pre mnohých ešte viac ako celé naše predsedníctvo. Zuzana Hlávková. Je jedna z mála, ktorá verejne vystúpila, aby presne a jasne ukázala na systém, o ktorom mnohí vieme, ale bojíme sa o ňom hovoriť. Zuzana v týchto dňoch ukazuje, že aj v štátnych inštitúciách sa nachádzajú ešte mnohí správni ľudia, ktorí sú odhodlaní vystúpiť proti neprávosti, niekedy však na to potrebujú väčšiu odvahu.

V najbližších dňoch budeme svedkami výmeny názorov medzi jednotlivými aktérmi „predsedníckej kauzy“. Je však na nás, aby sme našli správnu cestu, ktorou sa pri hľadaní informácií a pravdy vyberieme a takisto je na nás, aby sme zažali svetlo nádeje niekoho, kto sa nebojí vystúpiť.

Zuzana, drž sa!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Koľko partnerov treba mať, kým nájdeme pravú lásku

Nehanbite sa za bruško a sprosté tetovanie, mierte vysoko a mierte často. Matematické tipy, ako zlepšiť svoje šance na úspešné zoznámenie.

dnes píše jaroslav rumpli

Už to s nimi nevydržal ani prezident

Špina je zažratá.


Už ste čítali?