Hanbím sa za Vás, pán premiér

Autor: Michal Hajtol | 27.11.2016 o 15:08 | Karma článku: 12,78 | Prečítané:  16620x

V posledných dňoch sme svedkami čoraz častejších útokov Roberta Fica na novinárov. Podľa jeho slov sa novinár a ústavný činiteľ nerovná tomu istému.

Asi pred troma rokmi, keď som sa rozhodol študovať žurnalistiku, som popravde nevedel do čoho idem. Páčilo sa mi vystupovať pred ľuďmi a aj ich zabávať. Neskôr som však prišiel na to, že žurnalistika nie je len o tom a vhodnejšie bude, ak si zvolím úplne iné zameranie. Povedal som si, že ľudia okolo mňa majú príliš málo informácií a často krát sa kvôli tomu vyberú zlým smerom.

Keď sa podávali prihlášky na vysokú školu stál som pred neľahkým rozhodnutím. Vnútorne som vedel a bol som presvedčený, že je to tá najlepšia voľba, stačilo to už len oznámiť rodičom. Bol som nesmierne rád, pretože tí mi dali ich plnú dôveru v mojom presvedčení.

O čo sa obávam však teraz je, že ju môžem stratiť. A nielen u nich. Posledné dní čítam znechutene vyjadrenia nášho predsedu vlády, ktorý označil nás žurnalistov za anti-slovenské prostitútky. Tvrdí, že nie sme na rovnakej úrovni, sme podplácaní opozíciou, vláde a jeho ľudom chceme iba uškodiť. Obávam sa však, že na tieto jeho vyjadrenia a správanie poznajú poniektorí lekári diagnostiku.

Domov sa vraciam vždy rád. Teším sa ako uvidím moju rodinu a priateľov. Všetci o mne vedia, že v budúcnosti chcem byť novinár, a preto sa tak na mňa aj dívajú. Je to však ťažké, keď vás premiér označí za obyčajnú háveď, ktorá klame a píše hlúposti. Je mi to ľúto, pretože mnohí jeho rečiam uveria. Pýtajú sa ma, či má ešte význam niečo také študovať a prečo sa radšej nevenujem niečomu inému, veď všetci sme len veľká banda.

Pán Fico si však presne uvedomuje, čo robí. Vie, že v dobe, keď ľudia prestávajú dôverovať médiám, ich ešte on viac pošpiní. Takisto si uvedomuje, že z jeho pozície si môže dovoliť uraziť novinára a pokračovať ďalej na tlačovej besede, pokojne, vo svojom monológu.

Členovia vlády na čele s predsedom by nám mali ísť príkladom po viacerých stránkach. V prvom rade by mali ľudom ukazovať, že sú tu aj takí novinári, ktorí chcú pravdivo informovať a sú správni. To, že niekto poukáže na veci, ktoré sa nášmu Vládcovi (dovolil som si prebrať slovo spisovateľa Dominika Dána, ktorý takto označuje vo svojich knihách Vladimíra Mečiara) nepáčia, neznamená, že automaticky klame. Preto si prajem, vážený pán premiér Fico, aby ste prestali urážať profesiu, ktorú som si vybral, pretože neurážate iba mňa, ale aj mojich blízkych, ktorí mi dali ich dôveru. Ak nemáte vhodné slová, radšej mlčte.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Koľko partnerov treba mať, kým nájdeme pravú lásku

Nehanbite sa za bruško a sprosté tetovanie, mierte vysoko a mierte často. Matematické tipy, ako zlepšiť svoje šance na úspešné zoznámenie.

dnes píše jaroslav rumpli

Už to s nimi nevydržal ani prezident

Špina je zažratá.


Už ste čítali?