Lajčákov recept na pridrahé stretnutia

Autor: Michal Hajtol | 1.12.2016 o 20:58 | Karma článku: 8,27 | Prečítané:  1309x

Po Zuzane Hlávkovej, ktorá upozornila na podozrivé predraženie štátnych akcií, ktoré usporiadalo Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí sa na povrch dostávajú ďalšie zaujímavé skutočnosti. 

Podľa portálu www.otvorenezmluvy.sk ministerstvo uzatvorilo s cateringovou spoločnosťou dve identické zmluvy. Rozdiel je iba v sumách. Prvá rámcová dohoda o poskytovaní cateringu a služieb súvisiacich s tým bola uzavretá vo výške 537 600€. V ten istý deň zverejnili na stránke aj druhú zmluvu, ktorá tiež hovorí o poskytovaní služieb v rámci dvadsiatich stretnutí na vysokej úrovni.  Tá bola uzavretá vo výške 421 200€. Spoločnosti CONGRES SERVICE SLOVAKIA, spol. s.r.o. tak bolo dokopy vyplatených 958 800€. Ak by sme si to rozmenili  na „drobné“,  jedno stretnutie vyšlo štát na viac než 47-tisíc eur. Táto suma bola zaplatená spoločnosti za prípravu a dovoz jedla, ktoré bolo spojené so servírovaním priamo na mieste, teda v Redute.

Vráťme sa však ku spoločnosti, ktorá mala na starosti catering v rámci týchto podujatí, kde sa stretávali mnohí svetoví lídri. Spoločníkom v CONGRES SERVICE SLOVAKIA bola do roku 2000 firma s názvom SATUR, kde vo vedení firmy sedel Miroslav Papuščák.

Presne ten istý Miroslav Papuščák  bol v minulosti spájaný s konkurznou mafiou, ktorá odkupovala od zadlžených spoločností ich dlh. Neskôr tohto človeka spájali s vtedajším ministrom spravodlivosti Tomášom Borecom, ktorý mal byť takisto zapletený do machinácie s odkupovaním dlhov.

Miroslav Papuščák sedel do roku 1997 v dozornej rade vo firme ZOOPS, kde v predsedníctve strany boli tiež terajší podpredseda parlamentu a člen strany SMER-SD Martin Glváč a známy bratislavský podnikateľ Fedor Flašík.  

Ďalšiu štátnu zákazku počas slovenského predsedníctva tak opäť vyhrala firma, kde v minulosti pôsobili ľudia blízki vysokým ústavným činiteľom.

Slovenské predsedníctvo malo ukázať ako úsporne vie štát narábať s financiami pri organizovaní veľkých medzinárodných podujatí. Na koniec štát naozaj efektívny bol, keď presne vedel akú spoločnosť treba vybrať.  

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Koľko partnerov treba mať, kým nájdeme pravú lásku

Nehanbite sa za bruško a sprosté tetovanie, mierte vysoko a mierte často. Matematické tipy, ako zlepšiť svoje šance na úspešné zoznámenie.

dnes píše jaroslav rumpli

Už to s nimi nevydržal ani prezident

Špina je zažratá.


Už ste čítali?